Jakie są techniki odzyskiwania danych z dysków i telefonów?

W dzisiejszych czasach większość z nas nie wychodzi z domu bez komórki. Korzystamy z nich zarówno w celach rozrywkowych, jak i służbowych. Czasami jednak może dojść do nieszczęśliwego wypadku, na skutek którego telefon zostanie uszkodzony. Niektóre przypadki są na tyle poważne, iż uniemożliwiają nam dostęp do dysku, a więc do całej zawartości naszych filmików, zdjęć oraz innych plików. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej udać się do serwisu, który zajmie się odzyskiwaniem danych z karty pamięci SD, wykorzystując przy tym specjalne techniki.

CHIP-OFF – niezawodny sposób na odzyskanie danych z telefonu

Metodę tę stosuje się w wyjątkowych sytuacjach, kiedy to urządzenie uległo całkowitemu zepsuciu lub doszło do uszkodzenia mechanicznego (np. w wyniku upadku lub zmiażdżenia). Odzyskiwanie danych z telefonu sposobem CHIP-OFF polega na wylutowaniu kości pamięci oraz wykonaniu kopii binarnej. Warto jednak pamiętać o tym, że pomimo tego, iż dzięki tej technice odzyskasz utracone pliki z karty SD, to urządzenie już nie będzie działać. Dlatego metodę wykorzystuje się w skrajnych przypadkach. Co ciekawe, przeznaczona jest zarówno do komórek, jak i nośników opierających się na technologii pamięci flash m.in. pendrive’ów oraz dysków SSD.

Odzyskiwanie danych z karty SD metodą ISP

Technikę ISP stosuje się, gdy dysk nie został aż tak poważnie uszkodzony. Jak wygląda odzyskiwanie danych z karty SD tą metodą? Proces polega na podłączeniu się do płyty głównej w celu nawiązania komunikacji z pamięcią telefonu. Dzięki temu odzyskuje się pliki bez niszczenia urządzenia.

Jak odzyskać dane w przypadku uszkodzonego wyświetlacza telefonu?

W sytuacji, w której wyświetlacz telefonu pokazuje obraz, lecz jego panel dotykowy nie działa, wykorzystuje się kabel OTG. W tym wypadku odzyskiwanie danych z karty SD polega na podpięciu z jego pomocą myszki do komórki. Mysz komputerowa zastępuje dotyk w urządzeniu mobilnym, co pozwala na przeglądanie zawartości dysku na laptopie bez konieczności potwierdzania na ekranie dotykowym. Twój telefon uległ uszkodzeniu przez co straciłeś dostęp do swoich plików? Skorzystaj z naszej pomocy. Odzyskiwanie danych z dysków to dla nas łatwizna!