Formatowanie dysku, ustawienie partycji

W celu odzyskania miejsca na nośniku pamięci i przeznaczenia go do ponownego użycia wykonuje się formatowanie dysku. W zależności od potrzeb klienta ten proces może obejmować usunięcie znaczników plików albo nadpisanie obecnych danych nowymi. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z szybkim, a w drugim – z pełnym formatowaniem dysku. Po wykasowaniu jedynie znaczników łatwiej można odzyskać stare dane, gdyż dalej znajdują się one na nośniku pamięci, mimo iż nie są wyświetlane przez system operacyjny. Z kolei po nadpisaniu plików odratowanie poprzednich informacji jest trudniejsze i wymaga większych umiejętności.

Przygotowaniu do ponownego użycia można również poddać dowolną część nośnika danych. Odpowiednie ustawienie partycji pozwala zyskać na niej nowe miejsce oraz dostosować do własnych potrzeb. Jeśli w domu lub firmie zalega stary nośnik pamięci, a Tobie przydałaby się dodatkowa pojemność na pliki, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Po ustawieniu partycji zyskasz przestrzeń dla swoich danych.

Potrzebujesz dodatkowego miejsca na dokumenty, zdjęcia czy materiały wideo? A może niedawno kupiłeś używane urządzenie — lub nośnik pamięci — i chcesz upewnić się, że nie zalega na nim kolekcja plików poprzedniego właściciela? Nasz serwis wykona dla Ciebie kompleksowe formatowanie dysku, co pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać jego pojemność. Oferujemy także ustawienie pojedynczej partycji — odpowiednia konfiguracja konkretnej części nośnika danych pozwala na uzyskanie jeszcze większej ilości cennej przestrzeni na pliki.

Ustawianie partycji i formatowanie dysku — więcej miejsca na Twoje pliki!

W przypadku formatowania dysku masz do wyboru dwie drogi. Usunięcie znaczników plików to proces zauważalnie szybszy, który jednocześnie nie zamyka drogi do stosunkowo łatwego odzyskania danych — te nadal pozostają na nośniku, mimo że nie są widoczne dla systemu. Druga opcja, czyli nadpisanie starych danych nowymi, to rozwiązanie bardziej ostateczne, a zarazem i czasochłonne. Możesz liczyć na kompleksowe doradztwo naszych specjalistów, którzy bezboleśnie przeprowadzą Cię przez zawiłości obu ścieżek.