Jakie są wskazówki dotyczące konserwacji laptopów i komputerów PC?

Większość z nas na co dzień korzysta z urządzeń elektronicznych. Służą nam nie tylko do pracy, ale również w celach rozrywkowych. Z czasem jednak komputer odmawia posłuszeństwa i pracuje znacznie wolniej. Wpływać na to może uszkodzona bateria lub inny podzespół odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie sprzętu. Jak dbać o laptopa, by służył nam na długie lata? Przede wszystkim pamiętaj o regularnym czyszczeniu komputera oraz konserwacji.

Czyszczenie komputera to podstawa

To naturalne, że na laptopie osadza się kurz oraz inne zabrudzenia. Przedostając się do środka, mogą powodować przegrzewanie się podzespołów, w tym baterii. Jak dbać o komputer i zapobiec osadzaniu się na nim pyłków? Chociaż raz w tygodniu wyczyść sprzęt, pamiętając wcześniej o tym, by odłączyć go od zasilania. W tym zadaniu pomogą Ci ściereczki z mikrofibry oraz odpowiednie pianki, płyny i sprężone powietrze. Zawsze możesz także skorzystać z pomocy profesjonalistów i oddać urządzenie do naszego serwisu, który usunie kurz oraz wymieni pastę termoprzewodzącą.

Konserwacja laptopa – o czym należy pamiętać?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym przedłużysz żywotność baterii oraz całego urządzenia. Konserwacja komputera wcale nie jest taka trudna i możesz ją wykonać samodzielnie. Na wstępie nie powinieneś zostawiać laptopa bezpośrednio na kanapie czy kocu, gdyż w ten sposób zakrywasz otwory wentylacyjne, co prowadzi do przegrzania sprzętu. Równie ważne jest to, jak otwierasz urządzenie. Odchylając klapę od klawiatury, chwytaj za środek zamiast za boki – w innym wypadku możesz uszkodzić matrycę lub zawiasy. Pamiętaj także, że dysk twardy źle znosi wstrząsy i uderzenia, dlatego przenośny komputer zawsze odkładaj na swoje miejsce powoli i delikatnie.

Bateria w laptopie – jak o nią dbać?

Każdy podzespół w sprzęcie ma znaczenie, jednak jednym z najważniejszych jest akumulator. Jak dbać o baterię w laptopie? Ładuj ją w zakresie od 20 do 80%, gdyż dzięki temu będzie pracować efektywniej, a do tego nie będzie się przegrzewać. Staraj się także nie nadużywać stanu uśpienia oraz wyłączać funkcje i programy, których nie potrzebujesz. Konserwacja laptopa nie jest skomplikowaną czynnością. Korzystaj z powyższych wskazówek i ciesz się sprawnym funkcjonowaniem urządzenia. Zapraszamy także do skorzystania z usług naszego serwisu. Zapewniamy m.in. czyszczenie, instalacje sterowników oraz usuwanie wirusów.