Klonowanie dysku HDD na SSD

Zakup nowego urządzenia — lub wymiana nośnika pamięci — zazwyczaj wiąże się z koniecznością przeniesienia danych z dotychczasowego komputera. Klonowanie dysku HDD na SSD jest więc procesem, z którym prędzej czy później zetknie się większość użytkowników laptopów oraz modeli stacjonarnych, szczególnie biorąc pod uwagę rosnącą popularność pamięci tego drugiego typu Poniżej omawiamy najważniejsze aspekty tego przedsięwzięcia, jak również jego zalety z punktu widzenia użytkownika.

Klonowanie HDD na SSD — przenoszenie systemu na inny dysk

Choć klonowanie dysku HDD na SSD nie wydaje się zadaniem zbyt skomplikowanym, sam proces wymaga od użytkownika wykonania kilku kroków. Przeniesienie systemu najczęściej odbywa się za pośrednictwem jednej z kilku dedykowanych aplikacji. Przed rozpoczęciem kopiowania danych należy również oczyścić docelowy nośnik przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. Samo przenoszenie może zająć nawet kilka godzin, w zależności od pojemności nośnika. Dobrym pomysłem jest również przeniesienie partycji Recovery, która zawiera obraz instalacyjny systemu i może okazać się przydatna w przypadku utraty danych.

Dlaczego warto postawić na dysk SSD? Zalet tej technologii jest wiele, przez co pomału staje się ona standardem w większości nowych komputerów. Dużo szybsza praca odczuwalnie poprawia działanie systemu i przesyłanie plików. Dodatkowym atutem jest również większa odporność na uszkodzenia fizyczne i różnice temperatury. Minusem jest za to wyższa cena oraz mniejsze pojemności, lecz i w tej materii mamy do czynienia ze stopniowym progresem — modele o sensownej ilości miejsca stają się coraz bardziej przystępne finansowo.

Klonowanie HDD — profesjonalny serwis

Nasz serwis komputerowy wykona dla Państwa kompleksową usługę klonowania dysku HDD na SSD — zadbamy o bezpieczeństwo Twoich danych oraz odpowiednią konfigurację nowego urządzenia. Po więcej informacji na temat podobnych zagadnień zapraszamy natomiast do sprawdzenia pozostałych wpisów na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do zadawania pytań — nasi doradcy z radością rozwieją wszelkie wątpliwości.