Usługi

System operacyjny ( OS ), jest to oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, które pozwala użytkownikowi kontrolować, uruchamiać oraz planować zadania, które ma wykonać jego laptop lub komputer stacjonarny. Jednym z oprogramowani, które zdominowało środowiska systemowe jest Microsoft Windows.

MS Windows jest oprogramowaniem, które również ulega awarii, zawiesza się lub może zostać zainfekowane przez wirusy. Wtedy może się okazać, że jedynym sposobem ratunku jest ponowna instalacja lub reinstalacja. Zabieg ten można wykonać samemu ,lecz mniej doświadczonym użytkownikom zalecamy skorzystania z pomocy specjalistów Skyler IT. W naszym serwisie we Wrocławiu zajmujemy się każdym przypadkiem nieprawidłowego funkcjonowania systemu lub zainstalowania go w przypadku jego braku.

Jest to zabezpieczenie ważnych plików w przypadku gdy potrzebna jest ingerencja w system lub dysk twardy. W naszym serwisie komputerowym możesz mieć pewność, że Twoje osobiste pliki nie trafią do osób trzecich i zostaną w całości przekazane lub przekopiowane w dogodnej dla Ciebie formie.

Jest to proces polegający na przywróceniu plików z uszkodzonych nośników pamięci. Nasz serwis zajmuje się profesjonalnym odzyskaniem danych w przypadku uszkodzenia różnego typu nośnika pamięci lub nieumyślnego usunięcia ważnych dla Ciebie plików.

Proces polegający na „czyszczeniu” , przygotowaniu dysku do ponownego zapisu danych, utworzeniu systemu plików. Ustawienie partycji – jest to podzielenie, wydzielenie na dysku twardym obszaru, na którym po sformatowaniu można zainstalować system operacyjny (partycja systemowa). W naszym serwisie laptopów i komputerów stacjonarnych wystarczy, że powiesz jaką wielkość partycji potrzebujesz, a nasi specjaliści wybiorą odpowiedni system plików oraz sformatują nową partycje dla Ciebie.

Każde urządzenie w komputerze do prawidłowego działania potrzebuje odpowiedniego sterownika. Sterowniki są to programy, które umożliwiają kontakt pomiędzy systemem operacyjnym, a poszczególnymi częściami komputera. Przekazując komputer do Skyler IT masz pewność, że zainstalowany sterownik będzie najnowszy i zapewni prawidłową pracę Twojego systemu.

Jest to czynność polegająca na wylutowaniu uszkodzonego układu, a następnie wlutowaniu sprawnego do płytki z naniesieniem nowego spoiwa. Najczęstszym objawem uszkodzenia układu graficznego w laptopie są artefakty, sygnały dźwiękowe lub całkowity brak obrazu. Wyspecjalizowana kadra oraz najnowszej generacji stacje lutownicze pozwalają skutecznie rozwiązywać tego typu problemy.

Jest to czynność mająca na celu usprawnienie działania systemu, np. defragmentacja dysku, odinstalowanie niepotrzebnych programów, uporządkowanie danych. Skyler It usprawni Twój komputer bez konieczności przeinstalowania systemu.

Matryca w laptopie jest bardzo delikatną i wrażliwą częścią. Ze względu na swoją mało wytrzymałą strukturę ulega często uszkodzeniom mechanicznym. Jest to część, która wyświetla nam wykonywaną pracę na komputerze więc pęknięcia, odciski lub wypalone piksele nie wpływają na przyjemność pracy . Nieumiejętna próba wymiany może skończyć się uszkodzeniem obudowy, która może doprowadzić do niepotrzebnych kosztów. Nasz serwis laptopów we Wrocławiu dobierze i wymieni matryce za Ciebie, szybko, tanio i bez zbędnych dodatkowych kosztów.

Klawiatura w komputerze jest zestawem uporządkowanych klawiszy służących do ręcznego wprowadzania danych. Klawisze klawiatury częstą ulegają wytarciu lub ze względu na swoją delikatność uszkadzają się mechanicznie . Jedną z kolejnych najczęstszych usterek klawiatury w komputerze jest jej zalanie. Często prowadzi to do uszkodzenia elektroniki klawiatury oraz posklejaniu przycisków co uniemożliwia dalszą pracę na niej. Nasz serwis we Wrocławiu zajmie się dopasowaniem oraz wymianą klawiatury, dodatkowo odbierzemy komputer z Twojego domu. W tym samym dniu roboczym będziesz mógł kontynuować pracę.

Kabel coaxialny (LCD), przekazuje obraz z płyty głównej do matrycy komputera. Ze względu na jego położenie blisko zawiasów często ulega przetarciu, wypięciu z matrycy bądź płyty głównej lub przepaleniu. Wymianę kabla nie polecamy osobom bez większej wiedzy technicznej związanej z naprawami komputera. W wielu przypadkach dostęp do niego jest możliwy po praktycznie całkowitym rozkręceniu komputera na części pierwsze. Tego typu naprawy wymagają dobrej znajomości budowy każdego komputera. W Skyler IT zajmujemy się naprawami pogwarancyjnymi każdego modelu. Skorzystaj z profesjonalnych usług naszego serwisu laptopów, zaoszczędź czas i pieniądze.

Touchpad jest to płytka dotykowa pozwalająca nam na przekazywanie działań do systemu. Uszkodzenia mechaniczne bądź elektroniczne touchpada powodują skakanie kursora, powiększanie lub zmniejszanie obrazu. Usterka tego typu sprawia, że nasze urządzenie mobilne przestaje być w pełni funkcjonalne. Nasz serwis komputerowy we Wrocławiu naprawi niedziałające przyciski touchpada, lub wymieni płytkę dotykową. Prace mobilne ponownie przestaną być uciążliwe.

Są to gniazda służące do obrazowania, podłączania urządzeń zewnętrznych do komputera . Ze względu na swoją małą i delikatną budowę oraz częste użytkowanie, gniazda te ulegają mechanicznemu uszkodzeniu (wyłamaniu, wyrwaniu). Odpowiednia wiedza i doświadczenie pozwalają w naszym serwisie komputerowym we Wrocławiu wykonać wymianę uszkodzonych złączy na nowe.

Pamięć RAM jest jednym z nośników pamięci cyfrowej w komputerze oraz innych urządzeniach jak np. telefon, tablet. Komputer wykorzystuje RAM jako pamięć operacyjną. RAM różni się od innych nośników pamięci tym, że zapisuje krótkotrwale. Z chwilą zamknięcia programu dane z DDR są kasowane. Zarówno podczas zakupu jak i po dłuższym czasie użytkowania komputera warto rozważyć rozbudowę lub wymianę pamięci na większą . Będzie to skutkowało większą wydajnością komputera. Skyler IT dopasuje odpowiedni rodzaj RAM do Twojego komputera. Nasz serwis komputerowy we Wrocławiu wykona tego typu modernizację za Ciebie. Dając gwarancję na wykonaną usługę oraz 100 % kompatybilności podzespołu.

BIOS jest to podstawowy system wejścia i wyjścia. Posiada zapisane w pamięci stałej procedury, które pośredniczą pomiędzy sprzętem a systemem operacyjnym. Odpowiednie ustawiania BIOS oraz jego aktualizacje sprawiają, że komputer będzie działał stabilniej, szybciej i oszczędniej. Źle dobrany update BIOS może prowadzić do uszkodzenia płyty głównej komputera. Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi, aktualizacja bios we Wrocławiu- Skyler IT

Wirus komputerowy czyli złośliwe oprogramowanie do swojego działania wykorzystuje system operacyjny oraz aplikacje. Wirusy przenoszą się poprzez pliki. Skutkami złośliwego oprogramowania może być kasowanie danych, kradzież danych, rozsyłanie spamu, przejęcie kontroli nad komputerem czy nawet zatrzymanie pracy komputera. Nasz serwis laptopów i komputerów stacjonarnych we Wrocławiu pomoże Ci w doborze odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. W przypadku już zainfekowanego komputera przywrócimy stan sprzętu sprzed infekcji.

Kurz w połączeniu z wilgotnością, która panuje w powietrzu przykleja się do podzespołów wewnątrz komputera. Sprzyja to powstawaniu ładunków elektrostatycznych. Gromadzenie się kurzu na wentylatorze utrudnia jego efektywne chłodzenie co może powodować głośną prace wentylatora, niestabilną prace systemu, zawieszanie się jego oraz problemy z włączeniem lub wyłączeniem komputera. W naszym serwisie z dokładnością i dbałością wyczyścimy elementy Twojego komputera. Dodatkowo po kilkuletnim czasie użytkowania zachęcamy do wymiany pasty termoprzewodzącej. Po pewnym czasie użytkowania pasta traci swoje właściwości co powoduje przegrzewanie się komputera. Jest ona niezbędna w miejscach styków elementów silnie nagrzewających się z elementami odprowadzającymi ciepło. Wypełnia ona mikronierówności powierzchni styku poprawiając przewodnictwo cieplne. Po wykonaniu tego typu zabiegu dodatkowe podstawki chłodzące przestaną być potrzebne.

Potrzebujesz więcej informacji odnośnie wykonywanych usług lub informacji odnośnie ceny? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.