Zaktualizuj swój system – Windows 7 koniec wsparcia

Windows 7, pomimo przeszło dekady na karku, nadal pozostaje jednym z czołowych systemów operacyjnych, jeśli chodzi o popularność wśród użytkowników. Badania wykazują, że jest on obecnie zainstalowany na co czwartym komputerze osobistym, ustępując jedynie najnowszej iteracji oznaczonej numerem 10 (około 60% udziału w rynku). Z uwagi na długą obecność na rynku nie dziwi więc decyzja Microsoftu o zakończeniu wsparcia dla siódmej odsłony systemu od stycznia 2020. Jednak co to oznacza dla użytkowników?

Zakończenie wsparcia Windows 7 — co oznacza w praktyce

Zakończenie oficjalnego wsparcia dla systemu operacyjnego oznacza tak naprawdę dwie rzeczy — brak napływających aktualizacji oraz pomocy technicznej dla użytkowników. Mimo że na pierwszy rzut oka konsekwencje nie wydają się zbyt poważne — szczególnie dla osób korzystających z komputera rekreacyjnie — to jednak brak wsparcia w tym zakresie niesie ze sobą dość poważne implikacje.

Głównym aspektem, na który warto tutaj zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Brak regularnych aktualizacji otwiera wiele furtek dla hakerów, złośliwego oprogramowania czy software’u w inny sposób wpływającego negatywnie na pracę urządzenia. Brak wsparcia oznacza również definitywny koniec oprawek optymalizacyjnych — nasz komputer z czasem może po prostu zwolnić.

Nie czekaj — zaktualizuj swój Windows 7 już teraz!

Nasi specjaliści dokonają dla Ciebie pełnej aktualizacji systemu do jego najnowszej wersji — powszechnie chwalonej i docenianej przez użytkowników iteracji oznaczonej numerem 10. Cały proces, mimo iż niepozbawiony zawiłości, przebiega niezwykle sprawnie, a zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nie stracisz żadnych plików ani danych w wyniku update’u. Nasza usługa obejmuje zarówno instalację Windows 7, jak i jego późniejszą konfigurację według preferencji użytkownika.

Aktualizacja oprogramowania należy do działań, których nie należy odkładać w nieskończoność. Choć Windows 7 powszechnie uważany jest za dobry system operacyjny, nowsze wersje wyposażone są w szereg przydatnych funkcjonalności, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.